4–24 Sedem vecí, ktoré sme si odniesli z Veľkej vizity a môžeš si ich odniesť aj ty
Tento Dispatch je hlavne o našej Veľkej vizite a o tom, čo sme si odtiaľ odniesli.
Bistro 24 a Srrrrk vedia robiť vynikajúci catering a radi ho spravia aj tebe (áno, vizita nebola promo akcia Echtu, ale promo akcia týchto dvoch),
Jakub má ďalší skvelý overal,
potrebujeme osobný kontakt a nedá sa ničím nahradiť (ani AI).
Ešte predtým, ako začneme: hľadáme troch ľudí ku nám do štúdia a dokonca máme voľné ja dve junior pozície, čo sa často nedeje (teda vôbec). Ak niečo na teba sedí, napíš na jobs@studioecht.com.
Senior Motion dizajnér*ka.
Junior Copywriter*ka s odvahou aj vtipom.
Junior Studio Manager*ka s láskou k eventom aj socials.
A teraz: 7 vecí, ktoré sme si odniesli z vizity a môžeš si ich odniesť aj ty. Na našom youtube nájdeš zostrih a navnímaš atmosféru.
1. Hľadaj zmysel
Predtým, ako začneš pracovať na rozbehu svojho podnikania alebo na budovaní značky, uprac si, čo to má priniesť tebe osobne. Veľmi veľa úspešných a obdivovaných ľudí žije nešťastné a nespokojné životy. Viac sa o tom dozvieš z mutácie Jakubovej prezentácie, ktorú mal na Marketingovom štvrtku v Košiciach. Radi ti urobíme značku, ale poďme sa najskôr porozprávať o tom, prečo to chceš robiť a aký stroj si nastavíš na svoj cieľ.
2. Cítiš to?
Pocit, ktorý má zakladateľ/zakladateľka alebo človek, ktorý ide niečo rozbehnúť, je veľmi špecifický. Tak, ako náš Palo Kyselica, kreatívny riaditeľ, cítil niečo (okrem zápachu) v priestoroch, kde neskôr otvoril svoj Baryk. Tak, ako všetci naši real estate development klienti cítia niečo unikátne na parcelách, kde nikto iný nevidí potenciál. Čím skôr sa ti podarí tento tvoj pocit pomenovať, tým väčšia je šanca, že budeš pre ostatných zapojených v projekte (zamestnanci aj dodávatelia) zrozumiteľný.
3. Storočná značka na eurovom pere
Maroš Ľuba, partner a kreatívny riaditeľ jedného z našich brand tímov, prezentoval case study značky Pannonia Group, ktorá tu má byť minimálne 100 rokov. Môžeme si hovoriť veľa vzletných slov a silných konceptov, ale ak to nefunguje na malom kovovom pere a ak nie sme schopní vyrobiť navigáciu na každú z ich budov v rozumnom rozpočte, no stále vo vysokej kvalite – taká značka 100 rokov neprežije. Aj keď má na mieru vyrobené písmo (zdravíme Ondra Jóba).
4. Marketing realitných projektov a jeho konverzie
Naši hostia priamo odpovedali na otázku, aký je ich konverzný pomer predaja (alebo aspoň rozptyl) zo zozbieraných leadov. Toto super zaujímavé číslo však ostane len v pamätiach návštevníkov vizity a vezmú si ho so sebou do hrobu.
5. Platformy verzus kampane
Silné a výrazné značky nevznikajú len ako efekt masových kampaní, ale v prvom rade na chodbách a v zasadačkách firiem, ktoré ich vlastnia. Práca na vnútrofiremnom vzdelávaní a edukovaní o dôležitosti značky, práca na svojej pozícii a relevancii v rámci organizácie a taktiež neúnavný boj za konzistenciu zabezpečujú to, že potom značky, ako Tatra banka a O2, majú takú hodnotu, akú majú. Milada, Natália a ich tímy teda menia svet nielen slovenských značiek, ale v prvom rade menia svoje vnútrofiremné svety.
6. Identita identity
Juraj Zajačka, partner-in-charge za platformu Slobodu nápadom, odprezentoval svoje lessons learned – ak robíš jednorázovú kampaň, pomôžu ti aj rôzne skratky. Ak robíš na viacročnej komunikačnej platforme, musíš si urobiť domáce úlohy poriadne a pripraviť vizuálny systém na veci, o ktorých na začiatku často ani nesnívaš. Takéto platformy majú na konci svoj vlastný dizajn systém, ktorý musí byť zladený s identitou značky (v našom prípade Tatra banka). Na druhej strane však musí byť dostatočne odlišný oproti iným platformám v rámci značky (Bejby Blue, Účet pre modrú planétu). Naozaj to nie je ľahká domáca úloha.
7. Čo majú úspešné firmy spoločné?
To nikto presne nevie, ale svoj pohľad, postavený na skúsenostiach, prezentoval náš CTO Michal Chovaňák. Podľa neho majú všetky úspešné firmy jasný focus na to, čo je ich podstata a neboja sa ostatné veci „nakupovať” inde. Vďaka tomu vedia stihnúť ten správny timing, v ktorom majú na zásadné kroky často iba krátke časové okno. A neboja sa externého pohľadu – dokonca ho aktívne vyhľadávajú. Aby im niekto nastavil zrkadlo a aby uvideli veci pre nich neviditeľné.
Tu nájdeš video z atmosféry a fotky sú od Welinn.
Vidíme sa na ďalšej vizite!
Jakub